Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Sebastian Ogórek,Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Youtuber, instagramerka, tiktokerka - to zawody marzeń nastolatków. Gdzie zmierza rynek pracy?

Nastolatkowie marzą, by być influencerami, chce tego aż 48 proc. dziewczynek w wieku 10-15 lat. To wyzwanie dla rynku pracy czyt tylko marzenia młodych osób? - Nie można bagatelizować tego, że takie marzenia pojawiają się u młodych osób, ponieważ mają za wzór osoby popularne. Pamiętajmy, że w mediach społecznościowych zarabia się, gdy ma się określoną liczbę obserwujących. Żeby ich mieć, trzeba publikować wartościowe, merytoryczne, interesujące treści, trzeba mieć coś do powiedzenia na dany temat - powiedziała w programie "Money. To się liczy" Magdalena Sieczka, kierownik ds. wynagrodzeń i benefitów Sedlak & Sedlak. - Chodzi o to, by przede wszystkim zdobyć wykształcenie, wiedzę, doświadczenie i tym się dzielić. Można mówić o sobie, że jest się instagramerem czy youtuberem, gdy zdobędzie się tych obserwujących, kiedy czujemy, że mamy coś ważnego do przekazania. Oprócz tych treści, stoi za tym mnóstwo działań: montowanie filmów, scenografia, scenariusze,...

rozwiń
praca
rynek pracy
wideo
16
Podziel się:
KOMENTARZE
(16)
fortune telle...
3 lata temu
Ja sie nie boje. Czas i rzeczywistosc szybko zweryfikuja "marzenia" mlodych. Beda zalowac, ze gdy byli mlodzi, nie wzieli sie do pracy i nauki, tylko robili bezsensowne, odmozdzajace rzeczy. Potem bedzie placz nad swoja dola i pretensje do wszystkich, tylko nie do siebie, ze nie maja dobrego wyuczonego zawodu i jedyne, co potrafia zrobic, to g*** w ubikacji... Zobaczycie, ze tak bedzie. Bedzie zycie jak w Madrycie... tylko troche inaczej.
Clea777
3 lata temu
Jestem przerażona tymi marzeniami bo mój syn 10-letni, ma podobne marzenia ! (SICK) Za każdym razem tłumaczę mu, że owszem można cały dzień siedzieć przy komputerze, ale dobry obiad sam się nie ugotuje, ubranie nie upierze, a dom nie wysprząta. Trzeba odrobinę ponieść nakładu aby coś w życiu mieć ... Oby te marzenia pozostały wyłącznie w sferze marzeń...
Grzegorz Lesz...
3 lata temu
Nie wiem co za nastolatków pytano, ale przeprowadziłem taki sondaż na lekcji wychowawczej w styczniu w klasie 8 SP, oto wyniki: klasa 23 dzieci, aż 11 osób chce być programistą, 4 osoby trenerem fitness, 3 osoby prawnikiem, 1 osoba chce mieć cukiernię razem z siostrą, 4 osoby nie wiedzą co by chciały.
Invader7
3 lata temu
W zimie spadnie śnieg i będą szukać apki na telefon, która odśnieży drogi.
Wredny
3 lata temu
Marzenia typowe dla osobników, które nigdy nie wykonały żadnej pracy czyli nawet nie wyniosły śmieci, bo starsi to robią! Nikt ich nie nauczył, że im więcej nic nie robiących tylko udających pracę tym mniejsze szanse na wynagrodzenie! To identycznie jak z tymi co zamiast do szkoły biegają na wagary aby haratać w gałę, bo im się wydaje, że mają talent jak Pan Lewandowski! No cóż... Życie szybko ich wyleczy z mżonek, to znaczy jak tylko kasy od starszych zabraknie, a wyrośnie młodsze pokolenie które będzie publikować swoje golizny. Wiekowych ciał to nikt nie lubi oglądać, a zwłaszcza za kasę!