Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Żonglerka cenami to trik stary jak świat. "Niejasne oznakowanie cen. Prawo mówi jasno"

- Żonglerka cenami to jest najczęściej stosowany przez sklepy trik w okresie akcji promocyjnych w ramach Black Week - powiedziała w programie "Newsroom" WP Małgorzata Cieloch, rzecznik prasowy UOKiK. – Sprzedawca podnosi cenę po to, by za kilka dni ją obniżyć i pokazać skalę obniżki. To jest wabik na konsumentów, którzy dokonują zakupów, kierując się emocjami. To się zmieni po tym, jak Polska przyjmie dyrektywę unijną Omnibus, a więc w przyszłym roku. Jest to prawo, które zakłada, że każdy sprzedawca, który stosuje promocje, będzie musiał pokazać cenę produktu, która obowiązywała w ciągu ostatnich 30 dni od chwili, kiedy pokazuje obniżkę. Tym samym klient będzie miał wgląd do historycznej ceny produktu. To pomoże w przeciwdziałaniu żonglerce cenowej. Inny trik, z którym mamy do czynienia właściwie każdego dnia w sklepach, to jest praktyka związana z niejasnym oznakowaniem cen. Widzimy cenę, ona jest wabikiem, podejmujemy decyzję i idziemy to kasy, a tak okazuje...
rozwiń
0
0
5
Podziel się
Komentarze (5)
zobacz więcej komentarzy (5)
KOMENTARZE
(5)
Upiorna Myśl
2 miesiące temu
Oszczędzajmy prąd! My, obywatele. Albo bierzmy przykład z włodarzy dużych polskich miast zarządzanych przez delegatów partyjnych sejmowej oPOzycji, która najbardziej o tym krzyczy - a rozświetlone miasta, takie jak Łódź czy Warszawa pod batutą pani Zdanowskiej i pana Trzaskowskiego widać nie tylko z bliskiego kosmosu, ale pewnie nawet z księżyca. Kosmiczna oszczędność w wydaniu prezydentów z PO.
Bezrobotny
2 miesiące temu
Ostatnio router od internetu ciągle mi się rozłączał od wifi. Tydzień siedzenia i resetowania oraz czytania ci jest nie tak!!!!! Są nowe ale 1/8 naszych przychodów nie wydam na router bo mnie już nie jest stać!!!!! Szukam tych okazji nawet już zamówiłem przez internet ale znowu stwierdziliśmy że 300 zł to nas nie stać a router w jakiejś starszej technologii. Używki nie chcę bo brak gwarancji i jak padnie to kasa poszła! I w końcu co się okazało wprowadzili jakąś hybrydową tv i syn jak to u siebie włączał to router się wywalał!!!!!! Stary huwajej działa jak szalony!!!! To po co przepłacać!!!! I wydawać. Dodam że nowy router wcale nie.musi działać lepiej bo sam BTS (antena GSM nadawcy) może nie wyrabiać! Mam starą plazmę która już nie powinna działać, telefony sprawne, tablet też więc po co gonić króliczka????? A to co się zaoszczędziło w działkę nad morzem będę mógł zainwestować!!!!!!! W przyszłym roku roślin dosadzę jadalnych takie czasy!!!!!
Jan
2 miesiące temu
a mogło w tym roku się zmienić ale pisowcom to nie na rękę
tadek-
2 miesiące temu
a po co ? Niech lemingi płacą jak są ograniczone. Jak czytam promocja włącza mi się lampka a jak słyszę wyjątkowa okazja to dwie.
Grzyb
2 miesiące temu
30 dni przed można będzie sprawdzić cenę przed obnizka. A co jeśli 50dni przed wywinduja cenę produktu o 100%, aby obniżyć o 10zl i napisać że to promocja ?