Trwa ładowanie...
bDSLxLEB

Notowania

Ubezpieczenie – Wszystkie wiadomości

01.12.2018 12:16

LINK4
 / 
Kuna na poddaszu to murowane szkody

Ciepło, sucho, stosunkowo bezpiecznie. Poddasza domów jednorodzinnych to miejsca, które upodobały sobie kuny. A kuna na strychu to wielki problem. Zwierzęta te często budują gniazda w materiale ociepleniowym tuż pod dachem. Ich obecność to spore szkody, bo kuny przegryzają kable, uszkadzają instalacje, a ale przede wszystkim niszczą ocieplenie budynku robiąc w nim kanały komunikacyjne. Jednak na wypadek obecności tych gryzoni można się ubezpieczyć.

3
31.10.2018 10:09

UBEZPIECZENIE
 / 
Wszystkich Świętych? To żniwa dla złodziei! Zobacz, jak się uchronić.

Dla nich nie ma świętości. Kiedy 1 listopada zapalamy znicze i pochylamy się z zadumą nad grobami bliskich, złodzieje ogołacają nasze domy i mieszkania. Przeciętnie co 8 minut dochodzi w Polsce do kradzieży z włamaniem. Czy warto ryzykować, że gdy cena za spokój nie jest wygórowana? Taką ofertę ma LINK4.

8
15.10.2018 13:23

UBEZPIECZENIA
 / 
Ceny OC przestały rosnąć. Dobre wieści dla zmotoryzowanych

Po kilku latach gwałtownych wzrostów ceny obowiązkowego ubezpieczenia wreszcie się ustabilizowały. Jednak różnice w ofertach ubezpieczycieli są znaczne.

03.10.2018 12:09

UBEZPIECZENIE
 / 
Ubezpieczenia w świecie online - wywiad z Andrzejem Adamczykiem, twórcą platform Bezpieczny.pl oraz Bezpieczni.pl

Czy to możliwe, aby tak skomplikowany produkt jak ubezpieczenie dla dziecka kupić przez internet? Tak, możesz to zrobić w ciągu 2 minut na platformie Bezpieczni.pl lub Bezpieczny.pl. Rozmawiam z ich twórcą.

24.09.2018 14:26

UBEZPIECZENIE
 / 
Rynek samochodów kempingowych w Polsce - co warto o nim wiedzieć?

Samochody kempingowe pozwalają organizować spontaniczne wycieczki i spędzać wiele ciepłych weekendów na łonie natury. Polacy coraz chętniej kupują kampery i przyczepy, lecz ze względu na wysokie ceny nowych pojazdów wybierają głównie używane modele.

bDSLxLED
26.07.2018 7:24

UBEZPIECZENIE
 / 
Rewolucja w ubezpieczeniu turystycznym LINK4. Zmiany dotyczą alkoholu

Dotychczas Ogólne Warunki Ubezpieczenia turystycznego w LINK4 mówiły, że ubezpieczyciel nie odpowiada za szkody, które powstały, gdy klient był pod wpływem alkoholu. LINK4 zniosło to wyłączenie. Co to znaczy dla klientów?

20
03.07.2018 16:15

FINANSE
 / 
Odszkodowanie po wypadku nieubezpieczonym ciągnikiem. Pieniądze zostają u poszkodowanego

Nastoletni rolnik miał poważny wypadek nieubezpieczonym ciągnikiem. Wyrokiem Sądu Najwyższego – odszkodowanie mu się należało. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny nie odzyska pieniędzy.

8
26.06.2018 16:19

UBEZPIECZENIE
 / 
Nowy sposób na tanie ubezpieczenie AC. Płacisz tylko za to, czego naprawdę potrzebujesz

Na rynku pojawił się nowy rodzaj ubezpieczeń autocasco, dzięki którym można zaoszczędzić sporo pieniędzy. Sprzedawane są pod nazwą Smart Casco lub minicasco i pozwalają wybrać tylko te zagrożenia, od których kierowca potrzebuje ochrony. A jak to wygląda w szczegółach?

05.02.2018 16:35

NAGRODA
 / 
Podwójna Super Marka. Prestiżowe wyróżnienie dla LINK4

LINK4 został uznany za najbardziej rozwojową i rozpoznawalną markę na polskim rynku w aż dwóch kategoriach: ubezpieczenia komunikacyjne i majątkowe. To kolejne po ubiegłorocznym godło Super Marki dla LINK4.

bDSLxLEJ
25
09.12.2017 11:44

UBEZPIECZENIE
 / 
Rewolucyjne zmiany dla ubezpieczycieli od nowego roku. Aby im sprostać, sektor musi postawić na innowacje i IT

W 2018 roku sektor ubezpieczeń czeka rewolucja, głównie ze względu na nowe regulacje prawne. RODO, IDD, czyli dyrektywa o dystrybucji ubezpieczeń, i dyrektywa regulująca rynek płatności, czyli PSD2, wymuszą duże zmiany, ale stworzą też szanse na rozwój całej branży, nowych produktów, usług oraz na lepsze dostosowanie oferty do potrzeb klientów. Ubezpieczyciele muszą mocniej postawić na innowacje i inwestować w infrastrukturę IT, jeżeli chcą tę szansę wykorzystać – oceniają eksperci firmy doradczej Sollers Consulting.

19
17.10.2017 15:43

UBEZPIECZENIE
 / 
Polacy coraz bardziej oszukują ubezpieczycieli. I często nie widzą w tym nic złego

Aż 10,5 tysiąca razy klienci próbowali oszukać firmy ubezpieczeniowe w 2016 r. Fałszowali umowy, udawali zdrowych, pozorowali zgony a nawet próbowali cofnąć czas. Okazuje się, że wielu Polaków usprawiedliwia takie działanie.

5
17.04.2017 8:29

UBEZPIECZENIE
 / 
Polacy rzadko wykupują ubezpieczenia zdrowotne

Rynek prywatnych ubezpieczeń medycznych urósł w ubiegłym roku o 30 procent. Polacy wciąż rzadko korzystają z takich usług i wydają na nie o wiele mniej niż na zachodzie Europy. Jak szacuje Polska Izba Ubezpieczeń rynek ten nad Wisłą wart jest ponad pół miliarda złotych.

07.01.2017 9:05

OŚWIADCZENIE
 / 
Przezorny zawsze ubezpieczony. Klienci restauracji w Turynie podpisują oświadczenie

Restauracja w Turynie serwująca pikantne dania z ostrą papryczką, przed ich podaniem prosi klientów o podpisanie oświadczenia. Deklarują w nim, że są świadomi konsekwencji jedzenia takich potraw i nie będą obarczać lokalu odpowiedzialnością za ewentualne konsekwencje.

bDSLxLEK
02.10.2016 11:34

UBEZPIECZENIE
 / 
Jak skutecznie odłożyć dziecku pieniądze na przyszłość

Jak zadbać o start naszych dzieci w dorosłe życie? Sprawdź jak bez wyrzeczeń możesz zapewnić swojemu dziecku rozwój i realizację przyszłych planów

21
13.09.2016 20:04

OPIEKA LEKARSKA
 / 
Nieubezpieczeni będą mieli dostęp do Podstawowej Opieki Zdrowotnej

Bezpłatne świadczenia w podstawowej opiece zdrowotnej dla każdego, bez względu na status ubezpieczeniowy - to jedno z założeń projektu przyjętego we wtorek przez rząd. Zakłada on również, że zakup szczepionek od 2017 r. będzie finansowany z budżetu państwa, a nie przez NFZ.

12.09.2016 15:13

UBEZPIECZENIE
 / 
Dostęp do lekarza bez względu na ubezpieczenie? Rząd zajmie się projektem

- Każdy, niezależnie od statusu ubezpieczeniowego, ma mieć dostęp do bezpłatnej podstawowej opieki zdrowotnej - zakłada projekt, którym we wtorek zajmie się rząd. Ponadto zakup obowiązkowych szczepionek od 2017 r. nadal ma być finansowany z budżetu państwa, a nie przez NFZ.

03.08.2016 11:12

UBEZPIECZENIE
 / 
Takich kierowców ubezpieczenie nie obowiązuje. Ostrzeżenie dla jeżdżących po włoskich drogach

We Włoszech lepiej nie prowadzić samochodu w klapkach, chodakach czy boso. Policja drogowa nie zwróci nam uwagi, ale w razie wypadku towarzystwo ubezpieczeniowe obciąży nas wszystkimi możliwymi kosztami.

24.05.2016 7:12

UBEZPIECZENIE
 / 
Ubezpieczenie od zamachu. Już dostępne w polskich firmach

Ubezpieczyciele szybciej niż touroperatorzy reagują na większe zagrożenie dla turystów. W polisach oferują już klauzule dotyczące aktów terroru - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".