Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Idziesz na komunię lub wesele? Przygotuj się na kontrolę

Ruszają wesela i komunie święte. Co z limitem osób, maseczkami i innymi obostrzeniami? - Od 8 maja obowiązującym standardem przy imprezach okolicznościowych jest, że razem może przebywać do 25 osób. Na dworze i w domu te maseczki nie będą nas obowiązywać. Dzieci także wliczane są w ten limit osób, wyłączeni z limitu są tylko organizatorzy takich imprez - powiedział w programie "Newsroom WP" Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia. - Szczepienie ma dość duże znaczenie, zaszczepieni dwiema dawkami lub jednodawkową szczepionką Janssen, czyli Johnson&Johnson, nie są wliczani do limitu 25 osób. Co do kontroli, myślę, że dla nikogo z zaszczepionych nie będzie problemem mieć przy sobie telefon, gdzie będzie QR kod potwierdzający zaszczepienie. Jeżeli tego nie mamy, zawsze możemy wydrukować zaświadczenie i w razie kontroli sanepidu czy policji możemy takie zaświadczenie przedstawić - dodał.

0
0
271
Podziel się
Komentarze (271)
zobacz więcej komentarzy (271)
KOMENTARZE
(271)
gość
rok temu
Może panna młoda powinna też mieć przy sobie kalendarzyk? Przecież służby napewną będą zainteresowane w jakim okresie cyklu bierze ślub.
Nick
rok temu
Reżim sanitarny, to żart. 23 maja byłem na komunii. Pod Kościołem każdy stał jak chciał, zero odległości, zero maseczek (bo na dworze), niektóre dzieci miały maseczki a z dorosłych może z 5 osób. Do Kościoła (malutkiego Kościoła) poza 30 dziećmi weszli rodzice, ciocie, wujkowie ... kilka-kilkanaście osób zostało na zewnątrz, a to oznacza, że w środku było minimum 90 osób. Przyjęcie komunijne w sali hotelowej - nie na zewnątrz tylko w środku. A do tego na jednej sali cztery odrębne komunie. Żadnych przepierzeń, ot raptem większa odległość od innego stolika. Przy jednym stole zero odległości, człowiek na człowieku. Ciasto dla wszystkich gości (dla ponad 100 osób) na jednym wspólnym stole, każdy podchodził kichał prychał w to jedzenie a inny podchodził i brał sobie na talerzyk. Wspólna toaleta dla wszystkich. Te same kelnerki obsługiwały 4 stoły, kroiły torty bez rękawiczek, dotykając go paluchami. Ale hitem była bułeczka od Księdza którą dziecko obdzieliło wszystkich gości. 25 osób po kolei obrywało bułeczkę i do ust (no 24 osoby bo ja nawet bez reżimu wymacanej bułki do ust bym nie wziął) ! I tak właśnie wygląda organizacja przyjęcia komunijnego w reżimie sanitarnym. Kontrola? Jaka kontrola!
baca
rok temu
jak przyjdą to toporkiem zatluke
Realista
rok temu
Komentarze jasno pokazuja, że Polacy wola narażać życie swoje i swoich bliskich jako punkt honoru. Proste - to komunie Waszych dzieci ... bez względu na obowiązujące zasady i przepisy - z którymi możesz się zgodzić lub nie, Twoim obowiązkiem jest zapewnienie im bezpieczeństwa. Super przykład dajecie dzieciom. Covid : Zgony ostatnie 7 dni: Francja 1626, Niemcy 1560, Polska 1943, W.Brytania 81. Chyba protestanci mają lepszego Boga . Wasz Bóg z Wami .
Lukas
rok temu
Co chcieliście to macie,beeeeeeeeeeeee,meeeeeeeeeee
...
Następna strona